Vyhledat

Jak se fotí vlastní děti

Často slýchám, jak ti moji modelové spolupracují a tak celkově, že děti fotografa fungují na lusknutí prstů.. no jak se to vezme :D. Jsou na focení určitě víc zvyklí, ale to neznamená, že se jim samozřejme vždycky chce, že :D. Často spíš naopak :D

Ale focení už k nám tak nějak patří, děti to berou, hlavně Honzík chápe (někdy :D), že je to moje práce, díky které můžeme být víc spolu. Snažím se, aby to pro ně byla zábava, máme spoustu zážitků, třeba jak jsme narazili na divoké prase na metr od nás :D.

Když hledáme nová místa, tak si tam spolu naplánujeme výlet a už jsme se tak podívali kde kam.

A samozřejmě je taky s akcí spojená odměna :D. Ať je to nějaká dobrota, oblíbená pohádka nebo pro Honzika pár drobných do kasičky (je to prostě náš vrchní ekonom :D).


Výhodu, když fotí fotograf svoje děti vidím nejvíc v tom, že si focení načasuju na ideální dobu, kdy jsou děti odpočaté, najedené (to radím i všem rodičům, známe :D) a netlačím na pilu, stres a nátlak nikdy nefunguje. No a taky jsem se naučila být rychlá, hodně rychlá :D Naše focení nikdy netrvají déle než deset minut. A to dokonce i tohle naše rodinné focení. Celé nám zabralo patnáct minut i se samospouší.


A pak přes všechny přípravy a plány to prostě někdy nevyjde. Hlavně Viktorka se umí patřičně a úměrně věku seknout a nehne s ní nic, jako v tomhle případě :D

Tohle naše focení vyšlo až napotřetí. Poprvé nebylo počasí, podruhé právě nálada u malé :D. Podle počtu fotek se úplně nechtělo Honzíkovi, tak už to prostě je :D. Já jsem i tak moc ráda, že je máme, protože v tomhle případě chodí kovářova kobyla naprosto bosa. Když nepočítám pár mobilovek, tak jsou to naše první fotky, kde jsme všichni. A na to v jakých podmínkách vznikly, tak pro mě jsou dokonalé a stojím si za tím, že jednou budou i děti vděčné, že je mají.


139 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše